Strona główna › Leasing

Leasing

Korzystne finansowanie dla Twojej firmy

  

  • szybka decyzja o przyznaniu finansowania
  • uproszczona procedura – minimum formalności (dowód osobisty oraz numer NIP)
  • Już od 1% opłaty wstępnej
  • Leasing do 84 miesięcy
  • Na nowe i używane o wartości do 700 000 zł
  • Elastyczne raty – równe lub sezonowe

  

Szeroka oferta finansowania w formie leasingu operacyjnego lub leasingu finansowego:

  • Finansujemy przedmioty nowe i używane
  • środki transportu m.in.: samochody osobowe i dostawcze, autobusy, motocykle, ciągniki siodłowe, samochody ciężarowe, naczepy, przyczepy, pojazdy specjalistyczne
  • maszyny i urządzenia rolnicze
  • maszyny i urządzenia budowlane
  • maszyny do obróbki m.in. metalu, drewna, tworzyw sztucznych, kamienia
  • maszyny poligraficzne, przemysłu spożywczego i inne
  • maszyny i urządzenia IT oraz wyposażenie gabinetu (tylko dla klientów wykonujących wolne zawody)
  • sprzęt medyczny

 

Leasing

W ramach leasingu jedna ze stron umowy (leasingodawca) przekazuje drugiej stronie (leasingobiorcy) prawo do korzystania z określonej rzeczy( samochód, maszyna, urządzenie, linia technologiczna, nieruchomość). Klient korzysta z tego przedmiotu przez uzgodniony w umowie leasingu okres, w zamian za ustalone opłaty (raty leasingowe). Jest to inna forma finansowania inwestycji, znacznie łatwiejsza do uzyskania przez Klienta.

Leasing operacyjny

Leasing operacyjny jest najbardziej popularną formą finansowania, w której klient korzysta z przedmiotu leasingu, a nie jest on jego własnością. Raty leasingowe, wraz z opłatą wstępną, stanowią koszt uzyskania przychodu dla Klienta. Do każdej raty leasingowej jest doliczany podatek VAT. W przypadku leasingu operacyjnego klient ma prawo wykupić przedmiot leasingu (np. samochód) po upłynięciu okresu umowy leasingu.

Leasing finansowy

Jest to inny rodzaj leasingu, w którym tylko część odsetkowa, stanowi koszt uzyskania przychodu leasingobiorcy. VAT płatny jest w całości z góry przy pierwszej racie leasingowej po dokonaniu odbioru przedmiotu. W leasingu finansowym nie ma wykupu. Klient staje się właścicielem przedmiotu wraz z zapłaceniem ostatniej raty leasingowej.

Leasing zwrotny

Leasing zwrotny skierowany jest do firm, które chcą uwolnić środki finansowe zamrożone we własnym majątku, nie tracąc możliwości dalszego jej używania. Przedsiębiorca, który poszukuje środków obrotowych na prowadzenie działalności może je uzyskać przez pożyczkę, kredyt obrotowy lub zdecydować się na leasing zwrotny. Transakcja polega na tym, że leasingodawca wykupuje składnik majątku (np. nieruchomość) od Klienta, a następnie oddaje mu ją na podstawie umowy leasingu. Kiedy umowa leasingu wygaśnie przedsiębiorca może ponownie stać się właścicielem rzeczy leasingowanej. Leasing zwrotny można zawierać jako operacyjny lub finansowy.

Wynajem długoterminowy

Podpisując ten typ umowy, wynajmujący oddaje najemcy pojazd do użytkowania na ściśle określony czas. W zamian za korzystanie z samochodu najemca zobowiązuje się płacić miesięczny czynsz w kwocie uzgodnionej przez obie strony umowy.

Różnice między umową wynajmu, a umową leasingu

Klient nie musi płacić czynszu inicjalnego, tak jak to jest w przypadku tradycyjnego leasingu. Płaci czynsz (raty), których suma po całym okresie najmu samochodu nie osiąga wielkości równej cenie pojazdu, jak w umowie leasingu. Po zakończeniu umowy Najemca nie wykupuje samochodu − zbycie pojazdu zostaje zatem po stronie wynajmującego.

 

Kontakt z nami

HOSSA kredyty i nieruchomości
ul. 12-go Lutego 25,
82-300 Elbląg, Polska

tel. 55 642 10 10
tel. 794 118 240
e-mail: biuro@hossaelblag.pl 


Kalkulator kosztów

Zapraszamy do wyliczenia kosztów nabycia nieruchomości. OBLICZ »